Hanuka a fény ünnepe

Hanuka ünnepe kiszlév hó 25-én kezdődik (idén december 12-én estétől – december 19-ig), és nyolc napig tart. Annak a győzelemnek állít emléket, amelyet a Mákkábeusok három évig tartó szabadságharc után arattak az Izraelt elfoglaló szíriai görögök fölött, és legyőzték a görögök hellenista zsidó támogatóit is, akik változtatásokat akartak bevezetni a zsidó vallásgyakorlatban. A harc polgári i. e. 165-ben a Jeruzsálemi Templom visszafoglalásával ért véget. A győzelemmel helyreállt Izrael szuverenitása is. A “chánuká” azt jelenti: “felavatás”, s arra utal, hogy újra Isten oltalmába ajánlották a Templomot, amelyet a pogány bálványok és praktikák beszennyeztek.

Programok:

December 12. kedd – 18:00
Ünnepi köszöntőt mond: Köves Slomó vezető rabbi
Az est folyamán a Sabbathsong zenekar zenél.

Velünk ünnepel többek között:
Nemes Jeles László filmrendező
Mága Zoltán hegedűművész
Gárdos Péter filmrendező

December 13. szerda – 18:00
Gyertyát gyújt: a Kelemen Kabátban zenekar

December 14. csütörtök – 18:00
Velünk ünnepelnek a Budapestre akkreditált nagykövetek és Jávori Ferenc (Fegya), a Budapest Klezmer Band alapítója

December 15. péntek – NINCS GYÚJTÁS

December 16. szombat – 18:00
Velünk ünnepel többek között: Rónai Egon, az ATV műsorvezetője

December 17. vasárnap – 18:00
A magyarországi zsidó szervezetek vezetői mellett velünk ünnepel: Alex Katz, Kelet-Közép-Európa Szochnut-kiküldötte

December 18. hétfő – 18:00
Velünk ünnepelnek a budapesti polgármesterek.
Többek között Dr. Tóth József a XIII. kerület polgármestere

Hanukorcsolya a műjégpályán 20:30-tól

December 19. kedd – 18:00
Velünk ünnepelnek: az Alefkids, az Atid, a Bét Menáchem, a CEDEK és a Maimonidész vezetői és diákjai, valamint Palkovics László oktatási államtitkár
Gyermekprogramok, tánc és zenés mulatság

Hanuka fénye erőt ad, hogy ne csak múltunk, hanem jövőnk is legyen. Szeretettel várunk, zenével, gyertyával, fánkkal és az elmaradhatatlan vidám hangulattal mindenkit a fény ünnepén, a Nyugati téren.

Ünnepi tudnivalók www.zsido.com/hanuka

További programjaink:

ÁTID Hanukai buli – szabadulószoba a város közepén
CSAK FIATALOKNAK! (16-30 év)
Az ÁTID ifjúsági szervezet mindig ütős programokkal készül, így a legismertebb zsidó ünnepre, a Hanukára is. Szágur – az ország első kóser szabaduló szobája, lesz az este fő attrakciója. A szobába 3-5 fős csapatok jelentkezését várjuk. A játék végén értékes díjakat osztunk a nyerteseknek. Ezen kívül a felhozatal egy meglepő helyszín, amerikai fánkok, töltött tészták és nagy választék az elmaradhatatlan lechaim italokból.

Jelentkezés: atidbulik@gmail.com

Hanukorcsolya a Városligeti Műjégen
December 18. hétfő – 20:30
Hanukorcsolya Hanuka alkalmából a Városligeti Műjégpályán.
Gyere el a családdal, barátaiddal és korcsolyázzunk együtt Hanuka 7. napján a műjégpályán!
Ünnepélyes gyertyagyújtással, közös imával, családi kikapcsolódással várunk.

Jegyár: 1500 Ft/fő. Jegyek elővételben kaphatóak a Keren Or EMIH Központ recepcióján, így az esemény napján a belépéshez nem szükséges várakozni.

MIKOR? 2017. DECEMBER 17. VASÁRNAP, 16:00
HOL? ZSILIP – 1137 BUDAPEST, ÚJPESTI RAKPART 1.
közös hanukai gyertyagyújtás
zsidó dalok és élőzene
kóser hanukai falatok és frissítők
beszédet mond Gárdos Péter filmrendező és Szenes Andrea újságíró, műsorvezető.
látványos interaktív bűvészműsor

SZTÁRVENDÉGÜNK KELLE BOTOND, ÖTSZÖRÖS MAGYAR BŰVÉSZ BAJNOK!!!

Alef Kids Hanukörling

Meghirdetjük az 5778. év ChanukaCurling bajnokságot az AlefKidsben.
Csússz velünk 2017. December 17. -én 10-13 óráig!