A lélek vándorúton
JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ:
október 20.
Ki ne gondolkodott volna még azon, hogy mi történik velünk halálunkkor?
Azt még tudni véljük, hogy mi játszódik le a testben, de vajon mi a helyzet a
lélekkel?
Megszületésünkkel születik lelkünk és halálunkkal útja véget is ér?
Tényleg létezik egy „jobb hely”, ahová a földi halál után kerül a lélek?
Szeretteink kapcsolatban maradnak velünk ott is?
Találhatok utat a túlvilági élethez akkor is, ha nem vagyok „spirituális
beállítottságú”?
Egyszerre gyakorlatias és erőteljes, elgondolkodtató és átélhető: A lélek
vándorúton arról a zsidó szemléletéről tanít, amely szerint életünk jóval
megszületésünk előtt kezdődik és az halálunkkal közel sem ér véget.
ELŐADÁSOK
A halál demisztifikálása
Miért tartunk annyira a haláltól? A halál véglegessége miatt tűnhet sokaknak már az élet is értelmetlennek? Ha felismerjük, hogy életerőnk, vagyis lelkünk élete sosem ér véget, szerepet cserél csupán, akkor könnyebben beláthatjuk, hogy az élet és a halál egyazon utazás két harmonikus lépcsőfoka.
Búcsú a fizika korlátaitól
Fájdalmas a halál a lélek számára? Érezhető a jelenlétem, amikor meglátogatok egy sírt? A zsidóság temetkezési szertartásai, melyek már közvetlenül a halált követően megkezdődnek, elkísérik a lelket a fizikai élet korlátai közül a korlátok nélküli spirituális új létbe. Melyek ezek a rituálék és hogyan válik erőteljessé kapcsolatunk az elhunyt szerettünk élő lelkével?
Gyász
Hogyan gyászolnak a zsidók? Mi a jelentése és jelentősége a különböző hagyományoknak? A zsidóság átfogó tanításai a gyászról, a sivá, azaz a gyászhét gyakorlatáról, nemcsak gyászolóknak, de mindazoknak, akik e nehéz napokon támogatni szeretnék őket.
Hová kerülünk?
Az embereket évszázadok óta motiválja a mennyország ígérete és rémíti el a pokol fenyegetése. De mit tanít a zsidóság, hová kerül a lélek a halál után és hogyan segít a kaddish a valódi béke elérésében?
Reinkarnáció
A reinkarnáció jóval több, mint egy lenyűgöző és elvont puszta gondolat. A judaizmus gyakorlatiasan képes bemutatni ezt a misztikus folyamatot, megvilágítva jelentőségét az eltávozott lelkek és a mi mai életünk számára.
…mert az élet nem is olyan hosszú…
Az előző öt alkalommal megállapíthattuk, hogy a halál tulajdonképpen személyes küldetésünk soron következő, természetes fázisa. Záróalkalmunkat fordítsuk hát arra, hogy – akár prioritásaink felülvizsgálatával – hogyan tehetjük meg a legtöbbet azért, hogy minden egyes „földi” pillanatunkat örökkévaló jelentőséggel ruházhassuk fel.