Hanukai programok országszertre 2022.12.18-2022.12.26. között! Kattints ide és a 18 helyszínről mindent megtudhatsz a www.zsidounnepek.hu weboldalon!

2022-12-26 • 21:30

Hanuka ünnepe kiszlév hó 24-én kezdődik (idén december 18 este) és nyolc napig tart. Annak a győzelemnek állít emléket, amelyet a Mákkábeusok három évig tartó szabadságharc után arattak az Izraelt elfoglaló szíriai görögök fölött, és legyőzték a görögök hellenista zsidó támogatóit is, akik változtatásokat akartak bevezetni a zsidó vallásgyakorlatban. A harc polgári i. e. 165-ben a Jeruzsálemi Templom visszafoglalásával ért véget. A győzelemmel helyreállt Izrael szuverenitása is. Hanuka azt jelenti: felavatás és arra utal, hogy újra Isten oltalmába ajánlották a Templomot, amelyet a pogány bálványok és praktikák beszennyeztek.

Hanukai programdömping, országszerte!
Ha kíváncsi vagy a sztárfellépőkre, megkóstolnád az igazi hanukai fánkot, hanukajándékot vennél vagy épp koriznál egyet, vegyél részt a gyertyagyújtásainkon, és ünnepeljük együtt a fény csodáját!
A programokról és a 18 helyszínről mindent megtudhatsz a www.zsidounnepek.hu weboldalon!

Dátum:
2022-12-26