SMINI ÁCERET 2017. október 12. Ünnepi gyertyagyújtás időpontja: 18:48 Ide kattintva olvashatsz róla.

2017-10-12 • 18:48

• 10:00 Sáchrit
  • 12:00 Mázkir
  • 18:00 esti ima
  • 18:30 Szimchát Tórá előestéje, Körtánc, kidus

Mózes V. könyve XIV fejezet 22. versétől XVI fejezet 18. verséig.

Szukkot, a sátoros ünnep október 11. estig tart, majd még aznap este Hosáná Rábákor hétszer körbejárjuk a tóraolvasó asztalt, hozsánnákat, imákat mondunk az Örökkévalóhoz.
Másnap október 12-én van Smini Áceret.
Ez a nap Szukkot 8. napja, de önálló ünnep, “szent gyülekezés legyen nektek” írja a Szentírás. Ilyenkor már nem kötelező sátorban lakni, a pálmaágat lengetni.
Mint egy király, ki egybegyűjti gyermekeit utazásuk előtt, kéri, maradjanak még egy napot, örvendjen a család egymásnak.
E hangulatnak felel meg a 8. ünnepi nap.
Az előimádkozó fehér köntösbe öltözik, mikor az esőért imádkozik. Akkor essen, amikor kell, a megfelelő évszakban, nem aratáskor és nem a nagy melegben, hogy ne égjen ki a nedvességtől a termés. Ne zavarja a csapadék a zarándokok vonulását.
Az ünnepek örömteli hangulatában se feledkezzünk meg a már eltávozott szeretteinkről.
Elmondjuk értük a Mászkir – az emlékezés – imáját.
Erre a néhány percre, akinek legalább egyik szülője él, az kimegy a templomból.
A Tóra olvasására nyilván azért választották ki a fent megjelölt részt, mert az számbaveszi és felsorolja a zarándokünnepeket.

Dátum:
2017-10-12